Ethereum
Alım Satım Platformu

Kredi Kartıyla Al Havale İle Al

 

 

KREDİ KARTIYLA
ETHEREUM ALIMI NASIL YAPILIR?

Kredi kartınızla Ethereum almak için kullanabileceğiniz en iyi ve en kolay borsalardan birisi Cex.io. Birçok borsa sadece banka havalesi ile işlem yapmanıza izin veriyorken CEX'i kredi kartının kolaylığı açısından tercih edebilirsiniz.

 

Peki kredi kartınızla Ether'i nasıl alabilirsiniz? İlk yapmanız gereken aşağıdaki resme tıklayarak üye olmak.

 

 

Siteye girdikten sonra sağ üst köşede yer alan "Register" tuşuna tıklamanız durumunda kayıt sayfası (veya doğrudan almak istediğiniz tutarı soran sayfa) açılacaktır. Dilerseniz Facebook, Google ve diğer sosyal hesaplarınızla da giriş yapabilirsiniz

 

Bu aşamada sizden mail adresinizi, kullanmak istediğiniz şifreyi ve cep telefonu bilgilerinizi girmeniz istenecek. Bu bilgileri girerek ve I agree with CEX.IOs Terms of Use and Privacy Policy kutucuğunu tıklayarak Register tuşuna basın.

 

Kayıt işlemi sonrasında mailinize Action Needed — Email Confirmation konulu bir mail gelecek. Bu maildeki CONFIRM kutucuğuna tıklayarak mail adresinizi doğrulayın.

Cex Limit

 

Kayıt ve doğrulama sonrası satınalma işlemlerine geçiyoruz. İlk aşamada tutar girdiyseniz doğrudan kredi kartı bilgilerinizi girmenizi isteyen sayfa açılacaktır. Buraya kart bilgilerinizi girebilirsiniz. Siteden çıkış yapmış ve sonradan tekrar giriş yapmış iseniz Sağ üst köşeden DEPOSIT tuşuna basarak harcamak istediğiniz tutarı kartınızdan CEX hesabına yatırabilirsiniz. Daha sonra bu tutarı Ether almak için kullanacağız.

 

Kartımızı (gerekli ise doğruladıktan) ve ödememizi yaptıktan sonra, Sitede sol üst kısımda TRADE'e tıklayıp sayfayı aşağı kaydırın. Yukarıdaki resimde görülen Limit seçeneği aktifken, almak istediğiniz ETH miktarını ve almak istediğiniz fiyatı yazarak emir girin. Beklediğiniz fiyata düşmesi durumunda ETH alımı otomatik olarak gerçekleşecektir.

 

Ben bekleyemem, hemen Ethereum'larıma kavuşmak istiyorum derseniz, Limit Seçeneği yanında bulunan Market seçeneğinden dilediğiniz miktarda Ethereum alım / satım işlemini anında yapabilirsiniz.

 

Komisyon oranlarının aylık işlem hacminize göre değiştiğini unutmayın.

 

Ethereum.com.tr olarak bol kazançlar diliyoruz.

 

 

 

HAVALE / EFT İLE
ETHEREUM NASIL ALINIR?

Ethereum almak istiyorsunuz ama kredi kartınızın olmadığını veya kullanmak istemediğinizi düşünelim.

 

Bu durumda Ethereum satın alabilmek için şu adımları izlemeniz gerekiyor.

 

Öncelikle bu konuda önereceğimiz borsa Binance. Çünkü kimlik doğrulamasına gerek kalmadan günlük 2 BTC işlem hacmine izin veriyor. Bu da size hem kolaylık hem de hız sağlamış oluyor.

 

Peki Binance'den nasıl Ethereum alabiliriz?

 1. Öncelikle bir Türk Borsasından Bitcoin almamız gerekiyor. (Biz 500,00 TL'ye kadar kimlik doğrulaması istemediği için Paribu'yu önerebiliriz). Paribu'ya buradan üye olabilirsiniz.
 2. Paribu'ya üye olduktan sonra Paribu hesabına kullanmak istediğimiz tutarı gönderiyoruz. Paribu Akbank ile çalıştığı için Akbank hesabınız varsa herhangi bir saatte bu işlemi yapabilirsiniz. Ancak diğer banka hesaplarından mesai saatleri içinde EFT gönderimi sağlayabilirsiniz.
 3. Gönderdiğiniz tutar Paribu hesabınıza geldikten sonra buradan Bitcoin satın alıyoruz ve bir sonraki adıma geçiyoruz. (Bitcoinleriniz şimdilik Paribu'da kalıyor)
 4. Buraya tıklayarak açılan sayfada sağ üst köşede yer alan Register linkine tıklayarak Binance'de hesap açıyoruz. Hesap açarken şifre kısmında en az bir büyük harf istiyor.
 5. Hesabımızı oluşturduktan sonra aşağıda görülen resimdeki "Deposits & Withdrawals" kısmına tıklıyoruz ve açılan sayfada BTC yi buluyoruz.
  Binance Bitcoin Deposit
 6. BTC satırının sağında bulunan Deposit kısmına tıkladığımızdaa aşağıdaki resimde görülen Bitcoin Deposit adresimizi kopyalıyoruz.
  Binance Bitcoin Deposit 2
 7. Paribuya tekrar dönerek buradaki Bitcoin(BTC)'lerimizi Binance'den kopyaladığımız adrese gönderiyoruz. İşlem süresinin değişken olduğunu unutmayın. Bazen uzun zaman alabilir ancak anlık olarak gönderim durumunuzu Paribu üzerinden takip edebilirsiniz.
 8. ..ve beklenen Bitcoinler Binance hesabımıza geldiğinde, sitenin sol üst köşesinde yer alan Exchange kısmında Basic'e tıklıyoruz.
 9. Aşağıda görülen kısıma ETH yazıyoruz ve alttan ETH/BTC üzerine tıklıyoruz.
  Binance Bitcoin Deposit 2
 10. Sayfayı aşağı doğru kaydırıyoruz aşağıdaki kısımda göreceğiniz yere (Amount kısmına) almak istediğiniz ETH miktarını yazıyoruz ve Buy ETH tuşuna basıyoruz
  Binance Bitcoin Deposit
 11. Artık siz de bir Ethereum yatırımcısısınız. Ethereum.com.tr olarak bol kazançlar diliyoruz. Son bir not: Borsalarda zaman zaman meydana gelen sorunlar ve güvenlik gerekçeleri nedeniyle yüklü miktarda Ether'i hiçbir borsada bırakmanızı önermiyoruz. En iyi Ethereum Cüzdanları hakkındaki yazımıza göz atabilir ve sizin için en uygun seçeneği kullanabilrsiniz.